І знову День народження
Холодна зима разом зі снігом і морозом принесла в Бугринський НВК потрійне свято. Святкували в ліцеї аж три ювілеї: 65 – річчя Бугринської середньої школи, 30 – річчя з дня відкриття нового приміщення освітнього закладу та 15 – річчя створення Бугринського агротехнічного ліцею.
Святково прикрашена актова зала зібрала багатьох гостей, щоб разом переглянути сторінки життєпису Бугринської школи.
Перше вересня далекого 1951 року назавжди закарбувалося в пам’яті не тільки Бугрина, а й багатьох інших окружних сіл. Адже саме з цього дня розпочався процес творення освіти в Бугрині.
1951 – 1986 роки – час плідної праці як учителів, так і учнів колишньої Бугринської СШ. Одними з перших педагогів, які постукали у двері школи, були Яків Федорович Велігурський – вчитель математики, Іван Степанович Степанюк – обіймав посаду директора, Галина Володимирівна Клей – навчала діток хімії, Ганна Семенівна Нощенко – викладала математику, Шевчук Надія Никифорівна – вчителька домоводства, Марія Федорівна Панасюк – вчителька російської мови та літератури, Вячеслав Воніфатійович Пясецький – вчитель трудового навчання.
Але, на жаль, немає нічого вічного. Життя не стоїть на місці. Проте, в пам’яті назавжди залишаться і вчителі й учні, які, на жаль, покинули цей світ назавжди, проте та залишили свій слід в історії школи.
Учителів та учнів, які відійшли у вічність згадали хвилиною мовчання. Водночас, відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Миколі Карнаухову, обеліску загиблим землякам у роки Другої світової війни та до стели Пам’яті «Їм завдячує село».
А педагоги-ветерани, які й досі вболівають душею за все, що відбувається у стінах нинішньої школи, дали цінні поради як учителям, так і учням. Згадувала про свої трудові будні Надія Никифорівна Шевчук: «Ой, як почну згадувати ті часи – очі наповнюються слізьми. Весело тоді було працювати. Дружній колектив завжди допомагав та підтримував теплим словом», - ділилась Надія Никифорівна.
Поринув у спогади й В’ячеслав Воніфатійович Пясецький. Чоловік розповідав про навчання у той час (був випускником другого випуску Бугринської СШ).
Серед випускників 50 – 80 років багато тих, ким гордиться не лише село та школа, в якій вони навчались, а й вся Україна. Серед них є лікарі й вчителі, науковці, викладачі вишів, журналісти, письменники, художники і просто хороші та талановиті люди.
80 – ті роки були нелегкими, а особливо для Бугринської СШ. Адже вузькі коридори вже не вміщують гамірливого школярства. Вся шкільна родина мріє про нове просторе приміщення із світлими класами, широкими коридорами, актовим і спортивним залами.
І ось у 1983 році мрії шкільної родини збулися. На посаду керівника прийшов молодий енергійний Степан Миколайович Сондак. Усі вчителі на чолі з директором почали працювати на будівництві. Для того, аби встигнути до початку навчального року, увесь педагогічний колектив перекваліфікувався із чудових педагогів на справжніх будівельників.
Перше вересня 1986 року стало святом для всього села, адже навчання розпочали у новому приміщенні. В історії школи назавжди закарбувалися імена тих, хто доклав всіх зусиль для створення новобудови для школярів. Серед них уже покійний колишній голова колгоспу «Зоря комунізму» Гаврило Опанасович Лінник та заступник голови райвиконкому Лідія Петрівна Зенкіна.
Зокрема Лідія Петрівна приїхала на святкування та поділилася спогадами про те як, допомагали будувати нове приміщення. У кінці 90 – х років Бугринською школою керував Дмитро Васильович Грибчук, після нього – нині покійний Ігор Георгійович Осипчук. Нелегкі були ці роки: перерви у постачанні електроенергії, відсутність води і тепла, двозмінне навчання, невиплата заробітної платні. Всі ці негаразди не могли не відбитися на роботі вчителя. Але не зважаючи на це, учні одержували перемоги на олімпіадах, конкурсах, змаганнях.
Час спливав дуже швидко. І ось за вікном перше вересня 2001 року. Саме у цей день Бугринську середню школу було реорганізовано у Агротехнічний ліцей. У ліцейних класах запроваджено поглиблене вивчення предметів природничого циклу – біології та хімії. У класах групи Б вивчається курс «Основи фермерства», професійне навчання хлопців – старшокласників – тракторист – машиніст категорії «А».
Гості переглянули відео – презентацію про ліцей за всі ці роки.
До привітань долучилася випускниця першого випуску ліцею Марія Анатолівна Федорчук (Сапальчук). Жінка розповідала про враження, з якими вчилася у ліцеї.
Сьогодні йому 15 років. Велику допомогу у створенні закладу нового типу надали колишні керівники райдержадміністрації в особі Юрія Анатолійовича Благодира, Р.Г. Мельничук, Лідії Петрівни Зенкіної, завідувачки КУ "Гощанський районний методичний кабінет" Галини Андріївни Гончарової.
Привітати з ювілеєм приїхали заступник голови Гощанської районної ради Юрій Віталійович Буркалець, Заслужений юрист України Іван Іванов, начальник відділу освіти Гощанської районної державної адміністрації Олексій Максимович Савонік, голова об'єднаної територіальної громади Сергій Костянтинович Пилипчук.
Вони вітали господаря Бугрниського НВК з такими чудовими датами. Та, як прийнято на дні народження, – дарували цінні подарунки.
Протягом усього свята гостей веселили гуморесками, підбадьорювали танцями та співами нинішні ліцеїсти.
А згодом до зали внесли святковий торт для школи-іменинниці. Погасити свічки та загадати бажання доручили директору Степану Миколайовичу.
Як у кожної людини - своя доля, так і в Бугринського НВК – власна історія, життя: буремне, щасливе, але загалом добре та щире. Роки линуть швидко. Будуть змінюватися педагоги й учні, будуть нові звершення та перемоги, і заклад змінюватиметься ще на краще, але це вже у майбутньому…
Давидюк Юлія,
випускниця Бугринського НВК